Memur promosyon istiyor

Memur promosyon istiyor
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, bankaların maaş promosyonu için çalışma yapıyor.Abone ol

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, yılda yaklaşık 35 milyar YTL'yi bulan memur maaşlarını ödemek isteyen bankaların promosyonunun, çalışanlara yansıması için çalışma yaptıklarını, bu yılki toplu görüşmede bu konunun ''olmazsa olmaz'' talepleri arasında yer alacağını bildirdi.Aksu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sayıları 1,5 milyonu b google seo ulan memurların maaşlarını kendi mevduatlarında toplamak isteyen bankalarınadeta promosyon yarışına girdiklerini, bu yarıştan ise çalışanın değil, kurumların fayda sağladığını ifade etti.

Kamu personelinin maaşlarını kendi hesaplarında tutmak isteyen bankaların, kendileriyle sözleşme yapılması karşılığında kurumlara yıllık maaş toplamlarının ortalama yüzde 5'i ile yüzde 7'si arasında bir tutarı promosyon olarak ödediğini vurgulayan Aksu, şunları  söyledi:

''Promosyon, zaman zaman bağış adı altında da yapılıyor. Bu yaklaşımla bankalar tarafından kurumlara ödenen promosyon tutarının ortalama yıllık 1.6 ile 2.3 milyar YTL arasında değiştiği tahmin ediliyor.

Yine mevcut uygulamada, bankaların ödediği promosyon kurum amirlerini de 'zan'' altında bırakıyor. Bazı kurum amirleri, kurumlarının ihtiyaçları için kullansa da bazıları tarafından suiistimal edildiği, keyfi harcamalar, makam odası dekorasyonu gibi gereksiz harcamalarda kullanıldığı iddiaları ortaya atılabiliyor.''

Aksu, dürüst çalışanları da zan altında bırakmama adına
promosyonların bizzat çalışana ödenmesinden yana olduklarına dikkati çekerek, ''isteyen memur, istediği banka ile çalışma imkanına kavuşmalı. Bu sayede, bugüne kadar sırtından promosyon kazanılan memurlar bundan böyle bu pastadan bireysel olarak yararlanabilmeli'' dedi.

Kategori : ÇALIŞMA HAYATI