Okullarda kar temizliği başladı

Okullarda kar temizliği başladı
Pazartesi günü okulların açılacak olması okul yöneticilerini ve belediyeyi harekete geçirdi. Abone ol

Yarıyıl tatilinin bitmesi sebebiyle pazartesi günü okulların açılacak olması okul yöneticilerini ve belediyeyi harekete geçirdi.

Karla kaplı okul bahçeleri öğrencilerin rahat oyun oynaması için kepçelerle temizlenirken, kent merkezinde ise kar temizliği sırasında araçların kara saplanması vatandaşları tam bir telaşa sevk et pleksi harf tabela ti.

Haftalar önce yağan yoğun karın önceki gün de etkili olması Kars'ta hayatı olumsuz etkilerken, pazartesi günü okulların açılacak olması da yetkililerin dikkatini okul bahçelerine yöneltti. Yaklaşık 50 santimetre karın bulunduğu okul bahçelerinde öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için Kars Belediyesi'nce görevlendirilen kepçeler 2 gündür okul bölgelerinde çalıştırılıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve okul yöneticilerinin tekliflerini geri çevirmeyen belediyenin bu örnek uygulaması en çok çocukları sevindirdi.

Bu arada, kent merkezinde devam eden kar temizleme çalışmaları beraberinde zorlukları da getiriyor. Cadde ortasına toplanan kar yığınlarını geçmek isteyen bazı araçların kara saplandığı kentte araçları kurtarmak vatandaşlara düştü. Bir türlü saplandığı yerden çıkamayan bir minibüsü önce zabıta kendi başına kurtarmaya çalıştı. Minibüsün yerinden çıkarılamayacağını anlayan zabıtanın çevreden yardım istemesiyle birlikte vatandaşlar bir anda toplandı ve kısa sürede minibüsü kurtarmayı başardı.

Her gün yeni bir sıkıntıya sebep olan çatılardaki buzlar ise sadece yayalara ve araçlara değil elektrik tellerine bile zarar vermeye başladı. Bunun üzerine harekete geçen TEDAŞ görevlileri, yüksek binaların çatılarından sarkan ve tehlike oluşturan buzları kırdı.Kategori : GÜNCEL