Mecliste eşcinsellik skandalı!

Mecliste eşcinsellik skandalı!
Bulgaristan'da aşırı milliyetçi bir milletvekili için eşcinsellik ve sübyancılık soruşturması açıldı.Abone ol

Bulgaristan'da ırkçı ve aşırı milliyetçi görüşleriyle tanınan ATAKA partisinden bir milletvekili hakkında daha önceden ''eşcinsellik'' ve ''sübyancılık'' suçundan soruşturma açıldığının belirlenmesiyle ortaya çıkan skandal giderek büyüyor.

Hakkında ''eşcinsellik'' ve ''sübyancılık'' suçundan soruşturma bulunan milletvekili Vladimir Kuzov'u partisinden ih google seo raç eden ATAKA Genel Başkanı Volen Siderov, daha da ileri giderek, Bulgaristan parlamentosunda çok sayıda eşcinsel milletvekili bulunduğunu öne sürdü.

Siderov, konuk olarak katıldığı ve BTV adlı özel televizyon kanalında yayımlanan programda, parlamentodaki eşcinsel milletvekillerinin isimlerini içeren liste hazırlayacağını ve bu listeyi kamuoyuna açıklayacağını bildirdi.

Eşcinsel milletvekilleri listesinde Bulgaristan Sosyalist Partisi'nden (BSP) Atanas Paparizov, Güçlü Bulgaristan Demokrat Partisi'nden (DSB) Asen Agov ve Demokratik Güçler Birliği'nden (SDS) Filip Dimitrov'un isimlerinin de yer alacağını ifade eden Siderov, ''Bu insanların cinsel tercihlerinin ne olduğunu utanmadan açıklamalarını istiyorum'' diye konuştu.

Siderov, eşcinselliğin yasal olarak suç sayılması konusunda da yasa tasarısı hazırlayarak, parlamento başkanlığına vereceklerini söyledi.

Irkçı ve aşırı milliyetçi ATAKA partisinin genel başkanı tarafından eşcinsellikle suçlanan SDS milletvekili ve eski başbakanlardan Filip Dimitrov ise Siderov'un yine haddini aşan açıklamalarda bulunduğunu söyledi. Dimitrov, ''Bilimsel olarak emin olduğum şudur ki; başkalarının cinsel tercihleri üzerine yorum yapanlar, kendi cinsel tercihini belirleyememiş insanlardır'' dedi.

Bulgaristan parlamentosundaki eşcinsellik tartışmalarının karşılıklı ağır suçlamalar yüzünden uzun süre daha devam edeceği tahmin ediliyor.Kategori : DÜNYA