Roj mektubu açıklaması

Roj mektubu açıklaması
Demokratik Toplum Hareketi'nin önde gelen ismi Baydemir gönderdikleri mektubu açıkladı.Abone ol Dosyanın Cumhuriyet Savcılığı’na ulaştığını açıklayan Osman Baydemir, “Bu bize göre suç içermiyor. Tam tersine demokrasi kültürüne bir katkının örneğidir” dedi.google seo r>Habercilerin sorularını yanıtlayan Osman Baydemir, çağdaş demokrasilerde herkesin kendisini ifade etmesine zemin hazırlanması gerektiğini vurguladı. Baydemir, “Farklılıklarımızı demokratik olarak ifade etme kanallarını kapatırsak, şiddet kültürüne dönüşe zemin hazırlamış oluruz” dedi.

‘PARLAMENTONUN VERDİĞİ HAKKI KULLANIYORUM’
Kürtçe yazdığı yeni yıl mesajıyla ilgili soruşturma açılması konusunda da konuşan Baydemir, “Bu kullanımın bir hak olduğunu ve bu hakkın parlamento tarafından yurttaşlara tanındığını” söyledi.

Belediye Başkanı Osman Baydemir, “Soruşturmanın sonucu ne ulursa olsun, ben Kürtçe’yi kullanmaya devam edeceğim. Şimdi kendime İngilizce, Türkçe ve Kürtçe tanıtım kartı hazırlıyorum. Bu hakkın kullanımından ürkmemek gerekir” diye konuştu.Kategori : POLİTİKA