Unakıtanın evi yıkılacak!

Unakıtanın evi yıkılacak!
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, büyük tartışmalara sebebiyet veren villalarını yıkacağını açıkladı.Abone ol

GALATAPORT İHALESİ YENİLENECEK
Galataport ihalesine ilişkin açıklamalar yapan Unakıtan, Danıştay'ın yürütmeyi durdurma gerekçesine bağlı olarak ihalenin yenileneceğini kaydetti. ntv google 1. sayfa televizyonunun sorularını cevaplandıran Maliye Bakanı, ihaleye ilişkin süreci "YPK'dan karar geri çekildi. Türkiye Denizcilik İşletmeleri'nin iptal kararı vermesi lazım. Bunun bana gelmesi lazım ve son olarak da Başbakan'ın onaylaması gerekecek. Yeni süreçte Danıştay'ın gerekçesine uygun bir ihaleye çıkılması lazım" sözleriyle anlattı.

YENİ İHALEYİ ÖİB YAPACAK
Yeni ihaleyi Özelleştirme İdaresi'nin yapacağını belirten Unakıtan, yeni sürecin TDİ İhale Komisyonu'nun kararını vermesiyle başlayacağını ifade etti.
Mal varlığı tartışmalarına da değinen Unakıtan, "Ben birşey demedim dersem söylememişimdir. Herhangi bir siyasi lideri bırakın, sade vatandaşın hesabına yönelik açıklamam bile olmaz. Maliye Bakanı açıklarsa, kuruşuna kadar açıklar. Onlar dedikodularla muhalefet yapıyorlar. Bir takım senaryolar üreterek beni yıpratmaya çalışıyorlar" diye konuştu.Kategori : GÜNCEL