İzele pahalı gelen tablo!

İzele pahalı gelen tablo!
İzel, ressam Harun Antakyalı'nın tablosunu sanatçıdan izin almadan kullandığı için tazminat ödeyecek.Abone ol

Ressam Harun Antakyalı, Karaköy 4 no'lu antrepolun duvarlarına 42 metrekarelik yüzeyi kapsayacak şekilde çizdiği tablosunun İzel'in ''Kime Zarar'' isimli klibinde izinsiz paslanmaz tabela fon olarak kullanılması üzerine ''telif haklarının mali ve manevi anlamda ağır ihlali'' iddiasıyla 30 bin YTL'lik tazminat davası açtı.

Mahkeme, Antakyalı'nın tablosunun izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle şarkıcı İzel ile söz konusu klibi yayınlayan Kral TV'yi toplam 18 bin YTL tazminat ödemeye mahkum etti.

Mahkeme, ayrıca Türkiye düzeyinde yayınlanan bir gazetenin kültür ve sanat sayfasında ve ilgili televizyon kanalında kararın ilan edilmesine de hükmetti.

''Büyük yüzeylerin ressamı'' olarak tanınan ve Türkiye'nin pek çok ilinde gerçekleştirdiği canlı performanslarla geniş yüzeylere tablo çalışmaları yapan Antakyalı, tazminat davasına konu olan resimlerini 2001 yılında 20 bin kişi için düzenlenen yılbaşı eğlencesinde 42 metrekarelik bir düzeyi kapsayacak şekilde Karaköy 4 no'lu antrepolun duvarlarına çizmişti.Kategori : MAGAZİN