Bermek aldı başını gidiyor

Bermek aldı başını gidiyor
Haluk Ulusoy cephesi çözüldü. Ayhen Bermek'i destekleyen kulüp sayısı her geçen gün artıyor.Abone ol

Denizlispor, Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda, başkan adaylarından Ayhan Bermek'i
destekleme kararı aldı.

Denizlispor Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Can Pekdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kulüp yönetim kurulunun Bermek'i destekleme kararı aldığını söyledi.

Pekdemir, ''Delegelerin tamamı Bermek'e mi oy verecek'' sorusunu ''Evet, 5 delegemiz var. Genel kurulda hepimiz sayın Bermek'e oy vereceğiz'' diye yanıtladı.

KİM HANGİ ADAYI DESTEKLİYOR?

Şimdiye kadar hangi kulüp hangi adaya oy vercek? Bu sorunun cevabını Sabah Gazetesi yazarı Reha Muhtar'ın bugünküsaklı. İşte Muhtar'ın yaptığı matematiksel hesap...

Yazı: Reha Muhtar
Kaynak:

Federasyon başkanı yarın ve öbür gün yapılacak seçimlerde belli olacak.. Bizim spor servisinin müdürü Serdar Ali Çelikler'le hangi kulübün kime oy vereceğini masaya yatırdık. Serdar kulislerin tam göbeğinde...
Kulüplerin büyük çoğunluğu ikili oynuyorlar. 4 büyüklerin 7'şer oyu var seçimde. Diğer süper lig kulüplerinin 5'er...
Birazdan hangi kulüp, kime ne verecek hepsini söyleyeceğim. Ama kulisten bir bilgi aktarayım.. Pazarlıklar son sürat devam ediyor.
Kulüp temsilcileri adaylara şöyle söylüyor:
"2 oyumu diğer adaya vermek zorundayım. Ama 3 oyum söz sana."
Bu seçimleri vinil tabela yönetici olarak yaşadım..
Kulüplerin çok azı, tam anlamıyla bir adayı desteklerler. Yarın öteki seçilirse durum aleyhime olur diye, ikili politika güderler çoğunlukla. Kulüplerin bölünmesinin bir nedeni de futbol dünyasının doğasından kaynaklanır.
Futbol dünyasının insanları, çok değişik biçimlerde birbirlerine bağlıdırlar.
Hemşehrilik, ekip, takımdaşlık, arkadaşlık, akrabalık ve ahbap-çavuş ilişkileri gırla gider futbolda.
Örneğin Beşiktaş Kulübü'nün Başkanı Yıldırım Demirören'in eşi Revna, Haluk Ulusoy'un birinci dereceden kuzenidir. Yıldırım Demirören akrabasına yakın durur seçimlerde.
Buna karşın Recep Tayyip Erdoğan'ın toplantısına katılacak kadar ona yakın olan İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun oğlu Beşiktaş'ın İkinci Başkanı Murat Aksu'nun ibresi, siyasi tercihe göre, Ayhan Bermek'e kayar.
Beşiktaş'ın 'başkanı' başka adayı, 'ikinci başkanı' başka adayı destekler.
Gelelim, hangi kulübün kaç üyesi, kime oy verecek hesabına... Bu şu andaki durumdur, pazarlıklar devam etmektedir...
Beşiktaş: 7 üyeden en az 5'inin oyu seçime girmesi halinde Haluk Ulusoy'a gider. 2 oy Ayhan Bermek'e kayar.
Fenerbahçe: Hasan Doğan'ın olduğu listeye oy atmaz. Dolayısıyla şu an itibariyle Ayhan Bermek'in oy alması pek mümkün değil. Fenerbahçe'nin handikapı, bir zamanlar istifasını istediği, Haluk Ulusoy'u destekliyor görünmek istememesi. Son gelen haberler, Fenerbahçe'nin Hasan Doğan'ın listeye girmemesi için Ayhan Bermek'e rest çektiği yolunda. "Bu durumda oylamaya gitmeyiz" dediği şeklinde. Ama bu rest kimseyi aldatmasın. F.Bahçe böyle yaparsa, siyaseti karşısına almadan Haluk Ulusoy'a da oy atmamış olacak. Böyle olursa bu durum Bermek'e yarar.
Galatasaray: 4'e 3 bölünecek. Haluk Ulusoy'a da Ayhan Bermek'e de çıkacak. 'Ne şiş yansın ne kebap' politikası geçerli olacak.
Trabzonspor: Haluk Ulusoy, Trabzonlu olması dolayısıyla avantajlı. Ama oyların ikiye bölünmesi büyük ihtimal. Siyaseti bütünüyle karşısına almayacaklar. Bu dört takımdan sonra, başkanları itibariyle Fenerbahçe başkanına yakın 4 kulübe gelelim. Bu kulüpler Ankaragücü, Ç.Rizespor, Malatyaspor ve Sivasspor.
Ankaragücü: Başkanı Cemal Aydın zaten Haluk Ulusoy lehine yarıştan çekildi.
5 oy Ulusoy'a çıkar Ankaragücü'nden...
Rizespor: Başkan Ekrem Cengiz'in ağabeyi Mehmet Cengiz, Başbakan'a çok yakın. Ayrıca Başbakan da Rizeli. Ayhan Bermek, Rizespor'da etkili.. 3 ya da 4 oydan az çıkmaz Bermek'e...
Malatyaspor: Kararsız... Başkanı Ulusoy'a atsa da, Malatya'dan Bermek'e de oy çıkacak.
Sivasspor: Silme Ulusoy'cu görünmesine rağmen, Abdüllatif Şener etkisi kendisini gösterecek. Oylar 3-2 bölünür iki adaya...
Başkanlarının ilişkilerinden dolayı F.Bahçe'ye daha yakın görünen bu kulüplerden sonra Kulüpler Birliği'nin diğer üyelerinin durumu şöyle:
Konyaspor: Ulusoycu idiler şimdi Bermek'e oy verirler. 4-1 Bermek olur.
Gençlerbirliği: Ayhan Bermek'in tulum çıkarması bekleniyor Gençler'de...
Denizlispor: Başkan Ali İpek daha önce, Haluk Ulusoy yönetiminde görev yaptı. Onun oyu Ulusoy'a gider, diğer üyeler Bermek'e verir.
Gaziantepspor: Ulusoy'a yakındı. Ama AKP'li belediye başkanının etkisiyle oylar bölünür. 3-2 veya 4-1 Ayhan Bermek çıkar.
Diyarbakırspor: 3-2 veya 4-1 Bermek çıkar.
Samsunspor: Ulusoy tulum çıkarır. Ayhan Bermek Samsunlu olmasına rağmen, kulüple Bermek arasındaki anlaşmazlıktan dolayı oylar Ulusoy'a gider.
Manisaspor: TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın memleketi Manisa'dan 5 oy da tulum Ayhan Bermek'e..
Ankaraspor: En kritik kulüplerden biri... Melih Gökçek Ulusoy'cu. Bermek'e karşı değil. Gökçek'in derdi Hasan Doğan'la... Hasan Doğan'ın olduğu Ayhan Bermek listesine eli kolay gitmez. Başbakan'ın talimatını es geçemez. 3-2 Ulusoy görünüyor.
Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor: İki kulübün toplam 11 temsilcisi var seçimlerde... 11'de 11 Ayhan Bermek'e gider.
Şimdi toparlayalım...
Ayhan Bermek'in karargahında seçimler kazanılmış gibi.
Haluk Ulusoy'un karargahında ise oylar birbirine yakın. Onların hesaplarına göre, halen kalan 24 kararsız oyun rengi seçim sonuçlarını belirleyecek.
Seçimleri kazanmaya yakın aday Ayhan Bermek.
Şenes Erzik ihtimali hiçbir zaman gözden ırak tutulmamalıKategori : SPOR