Heidi Klum, doktorları kızdırdı...

Heidi Klum, doktorları kızdırdı...
Heidi Klum’un sunduğu "Germany’s Next Topmodel" yarışması, yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi!Abone ol

Almanya’da başladığı günden beri büyük heyecanla takip edilen ve dünyaca ünlü Alman top model Heidi Klum’un sunduğu "Germany’s Next Topmodel" (Almanya’nın Yeni Topmodeli) yarışması, yeni bir tartışmayı google 1. sayfa da beraberinde getirdi.

Alman doktor ve psikologlar, finale kalan top model adaylarının aşırı derecede zayıf olduğuna dikkat çekerek şu eleştiride bulundular:

"Bunlar kilolu, hatta normal kiloda olan genç kızları bile zayıflamaya özendiriyor. Bu program genç kızlarda sıkça görülen yeme bozukluğu hastalıklarına davetiye çıkartıyor. Kilo vermeye başlayan kızlar kilo vermeyi durduramıyorlar ve depresyona giriyorlar. Depresyonun ardından saç dökülmesi, böbrek ve kalp yetmezliği, adet düzensizliği gibi sağlık sorunları başlıyor. Önlem alınmazsa bu hastalığın ölüme kadar giden sonuçları oluyor. Bu program genç kızlara çok kötü örnek teşkil ediyor."

Pro7 Kanalı’nın yöneticileri ise "Bizim düzenlediğimiz profesyonel bir yarışma. Genç kızları kötü şekilde etkilemiyoruz, tam tersine iyi bir kariyer için doğru yolu gösteriyoruz. Ayrıca Heidi Klum da top modeller arasında en kilolu olanlardan biridir" diye konuştular.Kategori : MAGAZİN