Diyarbakırda F-16 düştü...

Diyarbakırda F-16 düştü...
Diyarbakır'da eğitim uçuşu yapan F-16 düştü. Uçağın pilotu paraşütle atlayarak kurtuldu...Abone ol

Diyarbakır'da eğitim uçuşu yapan F-16 tipi savaş uçağı düştü. Eğitim uçuşu yapmak amacıyla 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı'ndan kalkan F-16 tipi savaş uçağının Diyarbakır'ın Çarıklı Beldesi'ne bağlı Gönendi Köyü yakınlarında düştüğü bildirildi. Boş bir araziye düşe Umzug Firma n uçağın pilotu paraşütle atlayarak kurtuldu. Uçağın düşüş nedeni henüz belirlenemedi. Diyarbakır'da askeri uçağın düşmesinden sonra olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri gitti.

Diyarbakır'ın Çarıklı Beldesi'nin Gönendi Köyü yakınlarında boş bir araziye askeri uçağın düşmesinden sonra itfaiye ve sağlık ekipleri olay yerine ulaştı. Olay yerinde gazetecilerin düşen uçakla ilgili görüntü almalarına izin verilmiyor. Çarıklı Belde Belediye Başkanı Servet Güngörür, Günendi Köyü yakınlarında boş araziye bir savaş uçağının düştüğünü ifade ederek, “2 uçağın deneme uçuşu yaptığı sırada birinin düştüğü, diğerinin ise daha sonra inişe geçtiğini söylediler” dedi. Olayı gören vatandaşlar da, açık alanda oturdukları sırada tepenin arkasına bir askeri uçağın düştüğünü gördüklerini belirttiler.

Uçak düştükten sonra tepenin arkasında dumanların yükseldiğini kaydeden vatandaşlar, “Uçağın düşmesinden sonra pilotun paraşütle atladığını gördük. Uçak düştükten sonra olay yerine 2 helikopter geldi. 2 helikopter de tepenin arka tarafına indi. Halen uçağın düştüğü yerden duman yükseliyor” dediler.Kategori : GÜNCEL