Dell, iPod pazarına giriyor...

Dell, iPod pazarına giriyor...
Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Dell, iPod’un hâkim olduğu müzikçalar piyasasına girdi.Abone ol

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Dell, geçtiğimiz hafta iPod’un hâkim olduğu müzikçalar piyasasına girdi. DJ Ditty adı verilen müzikçalar, iPod Shuffle ile ay kompozit oyma tabela nı kapasiteye sahip.

512 MB disk kapasitesi olan iPod gibi 99 dolardan satılacak olan DJ Ditty’nin dosyaları sıkıştırarak saklaması sayesinde daha fazla müzik taşıyabileceği belirtiliyor. 512 MB kapasiteli iPod 120 şarkı taşırken, aynı kapasitedeki DJ Ditty 220 şarkı taşıyabilecek. Apple firmasının ürettiği iPod ile rekabet etmek isteyen Dell, piyasaya çıkardığı ürüne ekstra özellikler de ekledi.

Küçük bir ekranı bulunan DJ Ditty, aynı zamanda radyo görevi de görüyor. Rakipleri iPod’un en düşük modellerini taklit ederek pazardan pay almaya çalışırken Apple, yeni model iPod’ları üretmeye devam ediyor. IPod’un son harikası 249 dolara satılan ‘Nano’ modeli. Bir kalem kalınlığındaki iPod Nano’nun 4 GB’lik hafızası 1000 şarkı taşıyabiliyor. Özellikle Amerika’da herkesin peşine düştüğü iPod, pazarın yüzde 70’ini elinde tutuyor.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ